
Mbo-studenten willen volgend schooljaar weer fysiek les
Eens in de zoveel tijd vraagt JOB een studentenpanel om hun mening over verschillende onderwerpen. Aan het einde van het afgelopen bijzondere studiejaar, wilde JOB enerzijds weten hoe studenten dit jaar ervaren hebben en anderzijds hoe zij aankijken tegen het studiejaar dat gaat komen. 842 mbo-studenten gaven hun mening. Vooruitblikkend op het nieuwe studiejaar geeft twee derde van de studenten aan vooral of helemaal fysiek les op school te willen krijgen. Toch zegt twee derde van de studenten ook dat zij wel weer zullen moeten wennen aan de lange lesdagen en aan het feit dat zij minder hun eigen tijd kunnen indelen. In mindere mate moeten studenten wennen aan het reizen naar school en dat zij weer onder de mensen zijn. 22% van de studenten ziet de lessen volgend jaar het liefst voor de helft online, en voor de helft fysiek op school. JOB maakt zich zorgen en roept scholen op om slechtst bij uitzonderlijke situaties in te zetten op digitaal onderwijs.
Bron: jobmbo.nl
Koningin Máxima opent nieuw mbo-jaar
Voor de vierde maal is het nieuwe mbo-jaar van start gegaan met een grandioze nationale opening. Niemand minder dan Hare Majesteit Koningin Máxima opende het nieuwe mbo-jaar op 3 september jl. bij Yuverta in Houten. Het thema van de opening was ‘ondernemen naar een betere toekomst’. Tijdens de openingsbijeenkomst stond het belang voor een duurzame samenleving centraal. Studenten, docenten en bestuurders gingen tijdens met elkaar in gesprek over ondernemerschap, duurzaamheid en innovatie. Het programma was te volgen via een livestream.
Er zijn 63 mbo-scholen in Nederland, die in totaal aan ruim 500.000 studenten lesgeven. Het middelbaar beroepsonderwijs bereidt studenten voor op hun toekomst in de maatschappij. Het mbo bestaat uit verschillende typen onderwijs. Op die manier kunnen scholen onderwijs bieden aan een zo’n breed mogelijke doelgroep, toegespitst op het niveau en de interesses van de student. De onderverdeling in negen sectoren bevordert de afstemming van onderwijs en arbeidsmarkt.
Bron: koninklijkhuis.nl
Ruimere regels voor doorstuderende mbo-student
Voor mbo-studenten die na hun opleiding door willen studeren aan het hbo worden de regels rondom de studiefinanciering verruimd. Deze studenten krijgen hierdoor langer de tijd om te ontdekken of hun vervolgstudie aan de hogeschool bij hen past. Dit kan de doorstroom van mbo-studenten vergroten en verkleint de kansenongelijkheid. Nu is het zo dat je als student je ontvangen aanvullende beurs en de waarde van het studentenreisproduct niet hoeft terug te betalen als je in je eerste jaar vóór 1 februari stopt en de rest van het jaar geen studiefinanciering meer gebruikt. Deze zogeheten 1 februari-regeling lijkt sommige studenten te vroeg in het studiejaar te dwingen om een keuze te maken of ze op de hogeschool op hun plek zijn. Om studenten meer ruimte en tijd te geven en zo meer studenten de kans te geven om aan een hbo-opleiding te beginnen, wordt de 1 februari-regeling voor deze groep studenten verruimd. Mocht de student dus binnen het eerste jaar besluiten om te stoppen met de opleiding en geen gebruik meer te maken van studiefinanciering, hoeft de aanvullende beurs en de waarde van het studentenreisproduct niet te worden terugbetaald.
Bron: Rijksoverheid.nl